פייסבוק    צור קשר      03-6295123

 

ביטוח ימי

ביטוח ימי

הכלכלה הגלובלית יצרה מציאות שבה סחורות מועברות ממדינות ייצור למדינות צריכה. סחורות המועברות הנן בעלות ערך כספי רב, ואובדנן יכול למוטט עסק. ביטוח ימי מעניק כיסוי למטענים המובלים בים ביבשה או באוויר ומגן מפני הסיכונים להם חשוף הרכוש בעת שינועו. הביטוח כולל כיסוי החל מהובלת המטען ממחסני המוכר וכלה בפריקת המטען ביעדו. במסגרת הביטוח הימי ניתן לבטח גם את כלי השיט עצמם.


קיימים שני סוגי פוליסות בביטוח מטענים ימי:

פוליסת מסע - (Voyage Policy)  מיועדת לביטוח משלוח מטען ספציפי וחד פעמי במסע יחיד.
פוליסה פתוחה- (Open Policy)  מיועדת ליבואנים או יצואנים העוסקים ביבוא ו/או יצוא מטענים כחלק בלתי נפרד מפעילותם העסקית. פוליסה זו מכסה את כל מטעני היצוא ו/או היבוא במהלך תקופת הביטוח. הפוליסה נקראת פוליסה פתוחה מכיוון שאין לה הגבלת זמן ותוקפה מסתיים בביטול של המבטח או המבוטח.

הפוליסה לביטוח ימי כפופה לדין הבינלאומי מאחר וברוב המקרים מתרחש האירוע הביטוחי מחוץ לגבולות ישראל.

הדין הבינלאומי כולל 3 סוגי ביטוחים הנקראים- INSTITUTE CARGO CLAUSES:

ביטוח ימי A Clause - ביטוח המכסה כל נזק או אבדן של הציוד המבוטח שנגרם עקב נזק בזדון, בלאי טבעי, אריזה לקויה, נזקים רדיואקטיביים צבאיים או אחרים, נזקים שנגרמו עקב איחור, טביעת האנייה, התפוצצות, התהפכות, חדירת מי ים, שברים ועוד. ניתן להרחיב את הפוליסה כך שתכסה נזקי מלחמה ושביתות בנמל.
ביטוח ימי B Clause - ביטוח מצומצם יותר מאשר ביטוח A Clause ורלוונטי במקרים של התפוצצות, אש, טביעה, התהפכות, התנגשות, פריקה בנמל מצוקה, רעידת אדמה, חדירת מי ים או נהר, אבדן סחורה שארע בשעת טעינה או פריקה.
ביטוח ימי C Clause – הביטוח המצומצם ביותר וכולל בתוכו את הסעיפים ב-  B Clause - למעט מקרים של רעידת אדמה, התפרצות וולקנית או ברק, חדירת מי ים, אבדן חבילה ושטיפה מהסיפון.

אנו במינה איטלסון מתמחים בביטוחים ימיים מזה שנים רבות, ואף מחזיקים ברישיון מיוחד מטעם משרד האוצר לעסוק בביטוח ימי. אנו נתאים עבורך את הפוליסה הנכונה לצרכים הספציפיים בכל משלוח בהתאם לסוג המשלוח, לתנאי המשלוח ולכמות הסחורה שאתה מעביר.

 

 

מינה איטלסון ושות'- סוכנות לביטוח ותיקה אשר נוסדה בשנת 1968.

לקוחותינו נהנים ממחירי ביטוח אטרקטיביים ומיחס אישי מקצועי ואמין.

תן למומחי הביטוח שלנו להעניק לך שירות איכותי ללא פשרות וליווי לאורך כל הדרך ובייחוד ברגע שבו תזדקק לנו.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות התקשר עכשיו ל- 03-6295123, שלח אלינו דוא"ל או מלא את הטופס הבא:

 

*כל האמור באתר הינו בכפיפות לתנאי הפוליסה שתונפק ע"י החברות המבטחות על תנאיהן. בכל מקרה של סתירה בין האמור לעיל ובין תנאי הפוליסה, יגברו תנאי הפוליסה. התנאים המלאים והמחייבים הינם כפי שמופיעים בפוליסה המקורית.