פייסבוק    צור קשר      03-6295123

 

חבות המוצר

ביטוח חבות (אחריות) המוצר

הפוליסה לביטוח חבות המוצר מכסה את בעלי העסקים במקרה של תביעה בשל נזקים שנגרמו לצד ג' בעקבות פגם במוצר שהעסק ייצר, תיקן, סיפק, ארז וכן הלאה.
פגמים במוצר יכולים לכלול פגמים בדגם, פגם בפיתוח המוצר, פגם בייצור או פגם בהוראות שימוש לקויות. עפ"י חוק האחריות למוצרים פגומים תש"ם-1980 היצרן הייבואן או המשווק נושא באחריות המוצר וחייב לפצות את מי שנגרם לו נזק גוף כתוצאה מפגם במוצר ולכן היצרן או המשווק עלול להיקלע לתביעה לפיצוי כספי גבוה גם אם לא התרשל ולא היה אשם כלל. מוצר פגום עלול לגרום לנזק לגוף או לרכוש ולכן ביטוח אחריות המוצר הינו ביטוח הנחשב בגדר חובה לבעלי עסק יצרני, למספקים, אורזים, ליבואנים ולמשווקים.

הסיכונים למוצר בפוליסת ביטוח אחריות המוצר

ישנם הרבה סיכונים המשפיעים על המוצר לדוגמה בשיווק המוני של מוצרים קיימת סכנה שתקלה קטנה בייצור או פגם במוצר ייגרמו נזק ליחידות מוצרים רבים במקביל. דוגמה נוספת נעוצה בכך שכיום, מוצרים רבים משווקים בארץ וגם מיוצאים לעולם, עובדה זו גורמת לכך שהנזק למוצרים הינו נרחב וקשה לדווח ולתקן אותו. בנוסף, חיי המדף של רוב המוצרים הינם ארוכים מאוד, משלב הייצור עד למדף בחנות המוצר עובר תקופת "דגירה" ארוכה ולכן לא תמיד ברור מתי התרחש הנזק למוצר בפועל.

כיסוי הפוליסה לחבות המוצר

הפוליסה מכסה תביעות וכיסוי הוצאות משפטיות למטרת הגנה על היצרן, יבואן או משווק מפני תביעות שהוגשו מצד שלישי (למעט עובדיו) לתשלום פיצויים בגין נזק (מוות, היזק גופני, מחלה, אובדן או נזק פיזי לרכוש). בנוסף מכסה הפוליסה את האחריות החוקית של המבוטח במקרים אלו.

בסיס הביטוח

בסיס ביטוח חבות המוצר מבוסס על יום האירוע, כלומר, הכיסוי ניתן עבור תביעה אשר תוגש נגד המבוטח בגין כל מקרי הביטוח שאירעו במשך תקופת הביטוח. הביטוח אינו מכסה תביעה בגין אירוע שקרה בתקופת הביטוח אשר הוגשה לאחר תום תקופת הביטוח.

חשוב לציין כי תנאי הביטוח אינם אחידים וניתן למצוא הבדלים ניכרים בין תוכניות הביטוח השונות, סוכנות לביטוח מינה איטלסון מתמחה בסוגים שונים של ביטוח חבות המוצר, והתאמתו לכיסוי בכל העולם.

 

 

מינה איטלסון ושות'- סוכנות לביטוח ותיקה אשר נוסדה בשנת 1968.

לקוחותינו נהנים ממחירי ביטוח אטרקטיביים ומיחס אישי מקצועי ואמין.

תן למומחי הביטוח שלנו להעניק לך שירות איכותי ללא פשרות וליווי לאורך כל הדרך ובייחוד ברגע שבו תזדקק לנו.

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות התקשר עכשיו ל- 03-6295123, שלח אלינו דוא"ל או מלא את הטופס הבא:

 

*כל האמור באתר הינו בכפיפות לתנאי הפוליסה שתונפק ע"י החברות המבטחות על תנאיהן. בכל מקרה של סתירה בין האמור לעיל ובין תנאי הפוליסה, יגברו תנאי הפוליסה. התנאים המלאים והמחייבים הינם כפי שמופיעים בפוליסה המקורית.